‘Világvégéről vissza’ szerzői est a Vörös Neonban, avagy AMANG Akusztik
‘Világvégéről vissza’ szerzői est a Vörös Neonban, avagy AMANG Akusztik 2×45 percben
Amang (jelentése kurdul: remény, ejtsd: amanzs) underground énekes, dalszövegíró, jógaoktató és jogász.
Organikus dalainak üzenetének fókuszában a materiális világ és lélek kapcsolódásának radikarizmatematikus variánsai állnak, árny és fény ambivalenciák, a lelki gazdagodásunk kiútlelő elmélyítése, amolyan világtükrös aura-rodeo.
Az etno-rock anya zenekara, a Barbaros Cziránku Sanyi bácsi által ‘városi népzeneként’ aposztrofált Vian mellett 6 éve van jelen a keresztneve alatt futó szóló projecttel. Szekeres-Barbaró vendégeként koncertezett országszerte, Budapesten számos klub koncertet énekelt.
A debüt dupla Balance Trans, a 2. Enterieur 7 és az azt követő Noir Paradise lemezek után 2026-ban jön ki a 4. albuma (szerzői kiadás). Több mint 20 videoklip fémjelzi a munkásságát. Az Esti Kornél műsorának pedig visszatérő vendége, idén márciusban az A38-on zenekarával (Gravel Shores, Dombi Ádi, Sinkovits) és vendégeivel (Saïd Tichiti, Szekeres András & Lönczi) adott igényes, értékteremtő és eklektikus akusztikus koncertet. …amely egyszerre intim és elementáris, érzékeny/ vad, spirituális, de szórakoztató, szenzitíven etno.



