Kő kövön – Narancs-est a rezsim éptészetéről
2026-01-27 19:00

Kő kövön – Narancs-est a rezsim éptészetéről

Vörös Neon 1074 Budapest, Dob utca 1.

Hogyan vált Orbán Viktor játszóterévé Budapest, és hogyan szerezhetjük vissza?

Innen? Hová? Élő Narancs-beszélgetés Csomay Zsófiával és Bojár Iván Andrással
A beszélgetést vezeti: Legát Tibor, a Magyar Narancs munkatársa
A második élő Magyar Narancs támogatói esten Csomay Zsófia Ybl-díjas építésszel és Bojár Iván András művészettörténésszel, az Octogon építészeti folyóirat alapítójával, a Magyar Narancs első főszerkesztőjével arról beszélgetünk, hogy Orbán Viktor rendszere milyen módszerekkel tette és teszi tönkre a főváros köztereit, a budapesti városképet – fittyet hányva műemlékvédelemre, hagyományokra, szakmai érvekre, kulturális örökségre.

A következő kérdésekre keressük a válaszokat.

Miért okoz felbecsülhetetlen károkat a budavári építkezéseket összefogó program nemcsak a páratlan világörökségi helyszínen, de magyar kultúra egészének is?

Miért építészeti nonszensz a Hauszmann-program?

Miért hazugság a Budai Vár háború utáni újjáépítését kommunista bosszúnak nevezni, és milyen erényei voltak annak az újjáépítésnek?

Hogyan kellett volna a rendszerváltást követően folytatni?

Mit veszített Budapest az elmúlt 15 évben?

Felelősek-e a magyar építészek a kialakult helyzetért?

Mi lehet egy új kormány feladata ezen a téren?

Normál belépő: 3990 Ft
Támogatói jegy: 9990 Ft
    Scan QR Code